Výhody matrace z paměťové pěny

Pro příjemný a úspěšný den není mnoho věcí, které by byly důležitější než opravdu kvalitní spánek. Bez dobré postele a dobré matrace si o něm však můžeme nechat pouze zdát a je tedy třeba jejich výběru věnovat skutečně maximální pozornost. V poslední době si velkou popularitu získávají matrace z tzv. paměťové pěny. Jak fungují a jaké jsou jejich vlastnosti? Skutečně nám pomohu dobře odpočívat a nabrat síly na další náročný den?

Co je paměťová pěna?

17

Pod pojmem paměťová pěna (někdy též líná či viskoelastická pěna, případně anglicky memory foam) se skrývá materiál, který je schopen na základě změn teploty a tlaku měnit své vlastnosti a díky tomu tělo dokonale „obtéct“. Matrace, jejíž vrchní vrstvu tento unikátní materiál tvoří, se tak dokonale přizpůsobí vašemu tělu a vytvoří mu oporu v té nejideálnější poloze.

Paměťová pěna byla původně využívána v raketoplánech, kde poskytovala astronautům oporu pro velká přetížení při startech a přistáních, a také v nemocnicích pro dlouhodobě ležící pacienty. Její vlastnosti jí ale předurčily k rozšíření do běžných domácností a kromě matrací se můžete setkat např. i s polštáři ze stejného materiálu.

 

Výhody paměťové pěny

18

Nejdůležitější výhoda paměťové pěny již byla zmíněna výše: přizpůsobení se tělu a poskytnutí opory v ideální poloze. Současně nevytváří na tělo protitlak a člověk tak má mnohem menší potřebu změn polohy (vaší i vašeho partnera) během spánku, díky čemuž je odpočinek kvalitnější. Struktura paměťové pěny je otevřená a prodyšná, což umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu a odvětrávání vlhkosti. Další výhodou je, že paměťová pěna neposkytuje dobré útočiště roztočům a bakteriím. Zmínit lze i fakt, že paměťová pěna je velmi lehká a s matrací se proto dobře a snadno manipuluje.

Zvýšená popularita a dokonale zvládnutá technologie výroby také znamená, že matrace z paměťové pěny jsou v současné době dobře dostupné a charakterizuje je velmi příjemná cena. Paměťová pěna je navíc velice odolná a má dlouhou životnost, jedná se tedy o investici, která se člověku rozhodně vrátí. 

 

Jak matraci z paměťové pěny používat?

19

Matraci z paměťové pěny je ideální používat v kombinaci s lamelovým roštem, pro laťové rošty nebo deskové podklady není příliš vhodná. Současně je třeba zmínit, že paměťová pěna není určena pro děti a dospívající, kteří by ji kvůli své stále se vyvíjející páteři neměli používat. Pro dospělé se ale jedná o skvělé řešení, které jim umožní vstávat dobře odpočinutým, bez bolestí zad a páteře, což je zvláště v době, kdy je bolest zad doslova civilizační chorobou, velice důležité. Matraci z paměťové pěny si jistě oblíbíte i vy. Pokud máte k matracím z tohoto skvělého materiálu jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat! 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX