Trápí Vás bolesti zad? Vyzkoušejte matraci z paměťové pěny

2

Mezi kvalitou matrace a kvalitou spánku nepochybně existuje přímá úměra. A o důležitosti dobré matrace coby předpokladu zdravého spánku už bylo napsáno a řečeno mnoho. Kvalitou matrace se v tomto případě ale nemyslí jen použití nezávadných materiálů a dodržení technologických postupů. Kvalitu výrobku musíme hlavně posuzovat jako míru uspokojení požadavků zákazníka. A to je zejména u matrací velmi individuální. Volbu matrace musíme vždy přizpůsobit věku, váze, návykům a tělesnému stavu. Existují ovšem postupy a materiály, které nacházíme napříč celým spektrem nabídky matrací. A jedním z nich je bezesporu takzvaná paměťová pěna. Co všechno o ní víme a co nám může nabídnout?

Co je to paměťová pěna?

Z hlediska složení je paměťová pěna viskoelastický polyuretan, který byl během výroby obohacen o další prvky. Pro běžného uživatele vcelku nezajímavá, nic neříkající informace. Hlavní je ovšem výsledek tohoto procesu. Taková paměťová pěna má unikátní vlastnosti, které z ní dělají ideální surovinu pro výrobu matrací a polštářů. Má totiž vynikající pružnost se zachováním pevnosti a struktury materiálu. Jinými slovy, dokáže se dokonale přizpůsobit tvaru těla, jeho váze a dokonce i teplotě.

Tvar vašeho těla si tak „zapamatuje“ a po dobu celého spánku mu tak poskytuje perfektní oporu a ochranu. A teprve poté co vstanete, se pomalu vrací do původního tvaru – odtud také její neoficiální jméno převzaté z anglického „lazy foam“ – líná pěna.

3

Skvělé vlastnosti a spousta výhod

Největším benefitem těchto matrací je tedy perfektní adaptace matrace na vaše tělo. Nedochází tak u nich k neduhu levných, nevhodných matrací, kdy se naopak tělo musí přizpůsobit matraci, což pochopitelně vede k nejednomu zdravotnímu problému a nevyspání.

Tyto matrace se jednak výborně přizpůsobí váze a stavbě vašeho těla a zároveň nevytváří na svaly, klouby a kosti nepříjemný protitlak, takže svému uživateli dopřává opravdu velký komfort. Přesto všechno je ale tento materiál velmi vzdušný a šetrný vůči alergikům, což jsou další důvody, proč sáhnout po matracích právě z tohoto materiálu.

4

Pro koho je paměťová pěna určená?

Matrace z paměťové pěny jsou celosvětově velmi oblíbené a žádané. Hodí se prakticky pro všechny věkové i váhové kategorie. Mnoha lidem dokáží přinést nejen klidný, pohodlný a výživný spánek, ale také ulevit od bolestí a veškerých neduhů, které souvisí s nevhodným spánkem. Závěrem jen malé varování a upozornění: pokud jste delší dobu používali matrace jiného typu, nebo dokonce matrace nevhodné, můžou pro vás být první noci na matraci z paměťové pěny nepříjemné, až bolestivé. V drtivé většině případů je to způsobeno tím, že tělo si zvyká na nové (byť lepší) podmínky. Během několika dní by však tyto potíže měly ustoupit a vy už si můžete užívat jen a jen maximálního pohodlí a komfortu paměťové pěny.

×

Splátková kalkulačka ESSOX