Matrace pro děti od 2 do 3 let

Ne nadarmo si rodiče starších dětí často „stěžují“ na to, jak rychle utekla doba, kdy byli děti malé. Je tomu opravdu tak, děti rostou mnohem rychleji, než bychom si jako jejich rodiče přáli. Nezbyde nám ale nic jiného, než se s tím smířit a pokusit se zajistit našim dětem v každé fázi jejich růstu a dospívání to nejlepší možné zázemí. Jen málo věcí je přitom v tomto ohledu důležitějších, než kvalitní postel a matrace, které dětem umožní dostatečně kvalitní a zdravý spánek. Podle jakých parametrů tak vybírat tu nejlepší matraci pro děti od 2 let, tj. pro dobu, kdy děti začínají opouštět dětské postýlky a rodiče jim pořizují lůžka nová?

Velikost a typ matrace

5

Před nákupem nové postele a matrace do ní je třeba si ujasnit, jaký přístup coby rodiče zvolíme. Chceme dítěti pořídit rovnou postel „dospělých“ rozměrů s tím, že jí bude využívat i během svých „teenagerských“ let, anebo zvolíme menší dětskou postel jako mezistupeň mezi postýlkou miminka a velkou postelí? Toto rozhodnutí přirozeně ovlivní velikost pořizované matrace. Oba přístupy jsou víceméně rovnocenné a žádný z nich není v rozporu s pravidlem o tom, že matraci je vhodné jednou za cca 7 let měnit. Rozhodnutí je tedy čistě na rodičích.

Matrace pro děti od 3 let by měly být - stejně jako matrace pro kteroukoliv jinou věkovou kategorii  - hypoalergenní, antibakteriální a jejich výroba by neměla zahrnovat žádná umělá lepidla, barviva apod. Vyvarujte se nákupu matrací, které jsou zónově dělené, neboť ty jsou určeny čistě pro dospělé. Děti díky své velikosti i častějším změnám polohy na lůžku by proto jejich výhody nevyužili, naopak, ty by působily spíše kontraproduktivně.

Tvrdost a další parametry matrace pro děti od 2 let

7

I pro 2-3 leté a starší děti platí pravidla, že by měli spát spíš na středně tvrdé až tvrdší matraci, která jejich páteřím zajistí dostatečnou oporu, kvalitní a efektivní spánek i správný vývoj páteře a celého podpůrného kosterního aparátu, jež probíhá v průběhu celého dospívání. Pro zajištění efektivní cirkulace vzduchu by měla být matrace taktéž dostatečně prodyšná. Pro snadnější údržbu je vždy užitečné, když má matrace snadno snímatelný a pratelný potah. Ideální matrace by potom měla být i oboustranná, neboť tato vlastnost usnadňuje údržbu a umožňuje obě strany rovnoměrně střídat, čímž se zátěž do jisté míry rozloží v čase a pomaleji se nevratně poškozuje.

Shrnutí

12

Ve chvíli, kdy nadejde čas pro koupi matrace pro děti od 2 let nebo o trochu starší, je třeba si uvědomit, že se jedná o koupi prostředku, který může ovlivnit pohodlí, a dokonce i zdraví vašeho dítěte, podle toho bychom k němu měli my všichni přistupovat s maximální důsledností a zodpovědností. Matrace pro děti od 3 let vybírejme jen a pouze vysoce kvalitní, je to ten nejlepší dar, který můžeme svým dětem dát.

×

Splátková kalkulačka ESSOX