Jak vybrat matrace pro manžele, když jeden váží více a druhý méně?

Na každého zájemce o koupi matrace se ze všech stran valí informace o tom, jak důležitý její výběr je. Kvalita matrace má zásadní vliv na kvalitu spánku a to, zda se člověk probudí svěží, plný sil a s dobrou náladou, či zda bude vstávat s bolavými zády a ztuhlou krční páteří. Jak to ale udělat, pokud společnou matraci vybírají partneři, z nichž jeden váží třeba 50 kg a druhý přes metrák? V takovém případě lze samozřejmě jen těžko nalézt shodu v požadované tuhosti a profilaci matrace. Řešení naštěstí existuje!

Proč je matrace tak důležitá?

13

Matrace poskytuje během spánku našemu tělu oporu a umožňuje mu spánek v přirozené, anatomické poloze. V takovém případě je tělo dostatečně uvolněné, spánek je kvalitní a páteř není nepřirozeně namáhaná ani deformovaná. V opačném případě může nenaplnění těchto podmínek vést k již zmíněným bolestem v oblasti zad či krku a odpočinek není dostatečně efektivní. U mladých lidí může nekvalitní matrace páteř dokonce vážně poškodit. Význam správně zvolené matrace je tedy zřejmý.

Partnerské matrace

11

Situace, kdy je jeden z partnerů výrazně těžší, je naprosto běžná. Rozdíly ve fyziologii mužského a ženského těla, v jejich výšce, hmotnosti i stavbě, jsou značné a každý z nás je navíc neopakovatelný originál. První věcí, která mnoho lidí napadne, je možnost zakoupení dvou odlišných matrací. Mnoho lidí možná odrazuje představa, že dvě samostatné matrace vytvoří nevzhlednou mezeru, která na manželskou postel zkrátka nepatří, byť bude každý z partnerů spokojený s tuhostí „své“ matrace. Díky existenci speciálních spojovacích prvků mohou dvě matrace fungovat jako opravdová manželská matrace a ani jeden z partnerů nebude během spánku „zapadat“ do mezery. 

V některých případech jsou dvě matrace prodávané v setu, jako tzv. partnerské, někdy nazývané také oboustranné, matrace. Jak již jejich název naznačuje, lze u nich volit tuhost a profilaci každé ze stran zvlášť. Současně jsou již přímo vyráběny tak, aby k sobě dokonale „pasovaly“, tj. aby mezi nimi nevznikal výškový rozdíl a vzniklý předěl byl co nejhladší a nejplynulejší. Díky tomu budou mít oba partneři matrace, která přesně vyhovuje jejich požadavkům, přesto bude výsledná podoba jejich lůžka opět maximálně podobná manželské posteli s jedinou matrací. Na trhu jsou potom k dostání i jednokusové matrace pro manželské postele, které jsou z jedné strany tvrdé a z druhé měkké. Oba partneři tak mohou na jedné jediné matraci spát na takovém povrchu, který jim maximálně vyhovuje.

Shrnutí

10

Pro každého, komu skutečně záleží na zajištění zdravého a kvalitního spánku pro oba partnery, by mělo být některé z výše uvedených řešení samozřejmostí. V tomto ohledu se zkrátka nevyplatí dělat kompromisy, které ve výsledku ideální řešení nepřinesou ani jednomu z nich. Jen pokud oba manželé budou moci odpočívat na vhodné matraci, každé všední i sváteční ráno se budou probouzet s úsměvem na tváři a plni energie pro další den. Hledáte-li tedy i vy ty nejvhodnější matrace pro vaši manželskou postel, vyberte si některý z výše uvedených způsobů a neváhejte nás kontaktovat!

×

Splátková kalkulačka ESSOX