Výhody matrace ze studené pěny

Dostatečně kvalitní spánek je naší základní potřebou, bez které se nebudeme nikdy cítit dobře a jen těžko dosáhneme na úspěchy a pocit spokojenosti v pracovním i osobním životě. Tím nejdůležitějším předpokladem pro dobrý odpočinek je potom správně vybraná matrace. Pro dosažení ideálních charakteristik matrací se výrobci snaží využívat moderních materiálů s unikátními vlastnostmi. Jedním z takových materiálů je i tzv. studená pěna. Jak přesně tento materiál funguje a jaké jsou jeho výhody?

 

Studená pěna

28

Název studená pěna odkazuje na technologii výroby, neboť se jedná o za studena vyráběný pěnový materiál. Studenou pěnu charakterizuje především široký rozestup jednotlivých strukturních buněk, což zajišťuje dobrou prodyšnost a odvětrávání potu i vlhkosti. Současně je studená pěna velmi elastická, přitom však tvarově stálá. Právě tato charakteristika je zásadní pro to, aby matrace plnila svoji hlavní funkci – poskytnout vaší páteři dostatečnou oporu a umožnit jí fixovat se při spánku ve správné poloze. Jen tak je zajištěno, že člověku hned po probuzení nebude kazit ráno bolest zad či páteře.

Studená pěna je v matracích vždy kombinována s dalšími materiály, často s termopěnou, a vytváří matrace tzv. sendvičového typu. Kombinace vlastností obou materiálů potom umožňuje, aby se matrace vždy přizpůsobila vašemu tělu a bez ohledu na vaši oblíbenou polohu při spánku zajistí vaší páteři správnou ortopedickou polohu.

Studená pěna je samozřejmě zdravotně zcela nezávadná a hypoalergenní. Při výběru je potom na místě ověřit si, zda se jedná o kvalitní značkový produkt, na jehož výrobu nebyla použita lepidla a další potenciálně závadné látky. Kvalitní matrace ze studené pěny jsou také velmi odolné a vyznačují se dlouhou životností bez ztráty svých jedinečných vlastností. Investice do tohoto typu matrace se tedy určitě vyplatí.

 

Použití matrací ze studené pěny

29

Stejně jako u všech matrací podobného typu platí, že je nelze doporučit dětem a dospívajícím. Zatímco dospělým poskytují vlastnosti studené pěny výhody v podobě přizpůsobení se jejich tělu, u teenagerů nebo dokonce malých dětí ty samé vlastnosti negativně ovlivňují vývoj páteře a tělesné stavby.

Obecně však platí, že pro dospělé je studená pěna vhodným materiálem, který mohou používat bez ohledu na svoji tělesnou hmotnost. Je ovšem třeba si současně uvědomit, že každý člověk je individualita a vyhovuje mu něco jiného, nejjistější cestou, jak zjistit, zda právě vám ta která matrace - včetně té ze studené pěny - opravdu vyhovuje, je vyzkoušet ji osobně.

Výběr matrace je skutečně důležitým krokem a nevyplatí se jej jakkoliv podcenit, v případě jakýchkoliv otázek a nejasností je proto nejlepší obrátit se na odborníky.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX